Snøscootersafari gjennom variert landskap fra skog og dal til snødekte vidder og opplev en av Europas siste villmarker.
Dagsturen passer for deg som ønsker en lengre tur med scooterkjøring og å oppleve mer av Finnmarksvidda. Turen starer ved at deres guide møter dere i resepsjonen i Sorrisniva og før turen starter vil det bli gitt kjøre og sikkerhetsinstruksjoner.
Vi starter fra Sorrisniva, gjennom skogkledd terreng og hyttefelt før vi er opp på snødekt vidde. Vi kjører over mot Jotka Fjellstue, en av de eneste bygningene som ikke ble brent ned under 2. verdenskrig. Underveis på turen kan vi se spor fra elg, rype, rev og gaupe.
Du vil oppleve vakre naturopplevelser på turen når vi følger den gamle handelsveien i retning Karasjok. Opplevelsen kan du dele med en passasjer, eller du kan kjøre alene på turen.
Turen avsluttes i Sorrisniva rundt klokken 15:30. Det er da mulig å besøke ishotellet (inngang ikke inkludert i prisen), eller å booke middag i vår restaurant (på forhåndsbestilling).
Start: kl 11:15 fra Sorrisniva
Inkluderer: vinterklær, vintersko, votter, hansker, lue, instruksjoner og varm lunsj.
Varighet: 4 timer, ca 60 km.
Transporten er ikke inkludert, men kan bookes i tillegg.